• 3 dl vett
• 25 g presspärmi ( 1 kotike kuivpärmi )
• ½ sl suhkrut
• ½ sl soola
• vaevalt 500g nisujahu (mul läks 400g aga oleneb jahusordist )
• ½ dl toiduõli või 25 g sulavõid

Soojenda vesi pärmi jaoks sobivalt soojaks; presspärmi jaoks 37 kraadini ja kuivpärmi jaoks soojemaks, 42 kraadini. Lisa sooja vee sisse pärm, suhkur ja jahu. Sõtku umbes 10 minutit kas käsitsi või masinaga. Lisa sool ja rasvaine. Sõtku veel umbes 2 minutit ehk niikaua kuni sool ja rasv on ilusti tainasse imendunud. Kergita tainast umbes 20 minutit sellises paigas kus pole tuuletõmmet. Sõtku tainast õhk välja ja hakka “voolima” saiaks.
Aseta tainas lauale ja trambi see rusikaga tasaseks. Võta tainatüki ülemisest servast kinni ja keera rulli nagu rullbiskviiti tehes. Keera hästi tihedaks rulliks. Rulli nüüd tainarulli laual edasi-tagasi ja kahanda kangi otstest rulli pikkust. Patsuta tainarulli otsad kätega kenasti kinni. Tõsta sai küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile nii, et liitekoht jääb allapoole.


Pane ahi 240 kraadi peale sooja. Lase saial kerkida veel 30-40 minutit. Tõmba saia peale hästi terava noaga (žiletiga) pikkupidi viil. Lase veel hetk kerkida. Sai peab olema pealt puudutades vetruv. Ennem ahju panemist pintselda saia pealt veega. Vesi aitab kaasa kooriku moodustamisel.
Nüüd alanda ahju kuumust 210 kraadini ja küpseta saia 25 – 30 minutit või kuni sisetemperatuur on 94°C
Retseptist loeb veel, et selleks et saada saiale krõbe koorik peab olema ahi niiske. Viska klaasitäis vett ahju põhjale küpsetamise alguses ja lükka kähku ahju uks kinni, et aur välja ei pääseks. Soovi korral võid seda tempu korrata küpsetamise lõpu poole. Mina panin ahju põhjale veekausi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga